Kontakt med RF-SISU Dalarna

RF-SISU Dalarna
Pelle Bergs Backe 3 B
791 50 Falun
E-post: dalarna@rfsisu.se

Organisationsnummer: 883200-5485
Bankgiro: 5633-3529

Rutiner för att fakturera RF-SISU Dalarna
RF-SISU Dalarna scannar in alla fakturor elektroniskt. Här hittar ni våra alternativ för Pdf, 64 kB.
fakturor Pdf, 64 kB..

Kommunansvar
RF-SISU Dalarnas idrottskonsulenter är indelade per kommun. Genom länken kommer du i kontakt med din idrottskonsulent som hjälper dig med råd och stöd.
Idrottskonsulent i din kommun

Sidan uppdaterades: 9 januari 2023

 

Vi som arbetar på RF-SISU Dalarna


Ledningsgrupp

Peter Berglund

Peter Berglund, disriktsidrottschef
076-774 47 67
peter.berglund@rfsisu.se

Catharina Jonsson

Catharina Jonsson, verksamhetschef idrottssupport
070-275 74 14
catharina.jonsson@rfsisu.se

Eva Lignell

Eva Lignell, verksamhetschef breddidrott
070-688 55 57
eva.lignell@rfsisu.se

Mats Olsson

Mats Olsson, verksamhetschef elitidrott
070-696 55 95
mats.olsson@rfsisu.se

 

Idrottskonsulenter och projektanställda

Martina Arkåsen

Martina Arkåsen, konsulent Rörelsesatsning i skolan
072-450 30 26
martina.arkasen@rfsisu.se

Oskar Bergsman

Oskar Bergsman, idrottskonsulent
070-327 47 28
oskar.bergsman@rfsisu.se

Karin Boström

Karin Boström, idrottskonsulent
070-664 54 60
karin.bostrom@rfsisu.se

Linnea Bruhn

Linnea Bruhn, konsulent/administratör Rörelsesatsning i skolan
070-604 60 15
linnea.bruhn@rfsisu.se

Emelie Elfsberg

Emelie Elfsberg, idrottskonsulent
079-065 55 22
emelie.elfsberg@rfsisu.se

Tommy Gabrielsson

Tommy Gabrielsson, idrottskonsulent
073-575 21 08
tommy.gabrielsson@rfsisu.se

Hanna Grahn

Hanna Grahn, konsulent Rörelsesatsning i skolan
072-238 47 05
hanna.grahn@rfsisu.se

Adam Hammarbäck

Adam Hammarbäck, konsulent Rörelsesatsning i skolan
Tjänstledig

Tobias Hedwall

Tobias Hedwall, konsulent Rörelsesatsning i skolan
076-141 75 74
tobias.hedwall@rfsisu.se

Oscar Ljunggren

Oscar Ljunggren, idrottskonsulent
073-702 88 07
oscar.ljunggren@rfsisu.se

Philip Munter Ribeiro

Philip Munter Ribeiro, konsulent Rörelsesatsning i skolan
070-768 83 17
philip.munther-ribeiro@rfsisu.se

Hanna Nooni

Hanna Nooni, idrottskonsulent
072-244 31 35
hanna.nooni@rfsisu.se

Eva Palm Uhlin

Eva Palm Uhlin, verksamhetsledare Rörelsesatsning i skolan
072-232 25 27
eva.palm-uhlin@rfsisu.se

Sheima Sheikhnur

Sheyma Sheikhnur, inkluderingskoordinator
072-514 33 50
sheyma.sheikhnur@rfsisu.se


Love Swartz, projektledare
070-684 46 71
love.swartz@rfsisu.se

Erik Timblad

Erik Timblad, idrottskonsulent
072-229 32 12
erik.timblad@rfsisu.se

Anci Wadman

Anci Wadman, idrottskonsulent
072-244 36 77
ann-catrin.wadman@rfsisu.se

Petra Åkerblom

Petra Åkerblom, idrottskonsulent
070-245 24 61
petra.akerblom@rfsisu.se

Idrottssupport

Mikael Ankerblad

Mikael Ankerblad, administratör
070-532 83 83
mikael.ankerblad@rfsisu.se

Maggan Appell

Margareta Appell, kommunikatör
073-694 21 21
maggan.appell@rfsisu.se

Magnus Bobäck

Magnus Bobäck, IT-samordnare/IdrottOnline/LOK-stöd
070-660 21 48
magnus.boback@rfsisu.se

Mikael Eriksson

Mikael Eriksson, vaktmästare
070-665 01 81
mikael.eriksson@rfsisu.se

Kerstin Fryksén

Kerstin Fryksén, utbildningsadministratör
072-519 29 60
kerstin.fryksen@rfsisu.se

Erik Stålhandske

Erik Stålhandske, controller
073-069 59 63
erik.stalhandske@rfsisu.se

 

DSA Elit - tränare

Fredrik Ericsson

Fredrik Ericsson, elitidrottstränare cykel, huvudtränare
070-779 71 69
fredrik.ericsson@rfsisu.se

Kalle Gräfnings

Kalle Gräfnings, elitidrottstränare skidor
072-222 28 75
kalle.grafnings@rfsisu.se

Adrian Hörnqvist

Adrian Hörnqvist, verksamhetschef/elitidrottstränare cykel, tekniktränare
076-197 87 87
adrian.hornqvist@rfsisu.se

Magnus Janjons

Magnus Janjons, elitidrottstränare triathlon
073-536 39 18
magnus.janjons@rfsisu.se

Johan Norrby Granath

Johan Norrby Granath, elitidrottstränare skidor
070-301 12 17
johan.granath@rfsisu.se

Mats Olsson

Mats Olsson, verksamhetschef/elitidrottstränare friidrott
070-696 55 95
mats.olsson@rfsisu.se

Sven Olsson

Sven Olsson, elitidrottstränare orientering/skidorientering
070-230 63 02
sven.olsson@rfsisu.se

Sidan publicerades: 31 oktober 2022

Nyhetsbrev puff