Hem / Om oss / Kontakta oss / Personal / Idrottskonsulenter med Idrotts- och kommunfördelning

Idrottskonsulenter med Idrotts- och kommunfördelning

Hitta din idrottskonsulent

Har du frågor som rör utbildning eller föreningsutveckling ska du vända dig direkt till den idrottskonsulent som är kontaktperson och har ett särskilt ansvar för just din kommun eller idrott. Titta i listan nedan så hittar du rätt.

Kommun: Kontaktperson RF-SISU
Berg  Svante Lundberg
Bräcke  Johanna Jonsson
Härjedalen  Margrethe Sundberg
Krokom  Camilla Lindblad
Ragunda  Johanna Jonsson
Strömsund Carina Modén Aronsson
Åre   Wictor Lundström föräldraledig 6/6-31/12 2022
Dan Jönsson Vikarie för Wictor
Östersund 
Anja Korhonen
Carina Modén Aronsson
Svante Lundberg

Har du som representant för ett SF och SDF frågor rörande föreningsutveckling eller utbildning ska du vända dig direkt till den idrottskonsulent som är kontaktperson och som har ett särskilt ansvar för just din idrott och förbund.

                              
Idrott:    Kontaktperson RF-SISU
Amerikansk Fotboll Ulrika Hermansson
Akademiska IF Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Badminton Camilla Lindblad
Bandy Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Baseball Carina Modén Aronsson
Basketboll Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Bilsport Svante Lundberg
Bordtennis Camilla Lindblad
Boule Ulrika Hermansson
Bridge Carina Modén Aronsson
Boxning Svante Lundberg
Brottning Svante Lundberg
Budo & Kampsport Svante Lundberg
Bågskytte Johanna Jonsson
Cheerleading Carina Modén Aronsson
Curling Svante Lundberg
Cykel Camilla Lindblad
Danssport Svante Lundberg
Draghund Carina Modén Aronsson
Flygsport Johanna Jonsson
Fotboll Anja Korhonen
Frisbee Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Friidrott Camilla Lindblad
Fäktning Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Golf Camilla Lindblad
Gång- och vandring Johanna Jonsson
Gymnastik Carina Modén Aronsson
Handboll Anja Korhonen
Innebandy Anja Korhonen
Islandshäst Camilla Lindblad
Ishockey Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Judo Svante Lundberg
Klättring Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Konståkning Anja Korhonen
Korpen Carina Modén Aronsson
SVEMO Svante Lundberg
Padel Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Orientering Johanna Jonsson
Parasport Johanna Jonsson
Pistolskytte Johanna Jonsson
Ridsport Camilla Lindblad
Rodd Ulrika Hermansson
Segling Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Simning Johanna Jonsson
Skateboard Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Skidor Johanna Jonsson
Skidskytte Johanna Jonsson
Skridsko (kälksport ingår) Johanna Jonsson
Skolidrott Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Skyttesport Johanna Jonsson
Sportdykning Carina Modén Aronsson
Styrkelyft Carina Modén Aronsson
Triathlon Svante Lundberg
Tennis Dan Jönsson Wictor Lundström (f.ledig)
Tyngdlyftning Carina Modén Aronsson
Volleyboll Camilla Lindblad
SISU Alla